Šungitová drť, 500 g

šungit, šungitová voda

Šungitová drť velikosti 10 - 20 mm je vhodná do džbánků s vodou jako filtr.

Šungitová voda je skvělý, naprosto přírodní nápoj, který získáte úpravou běžné vody z vodovodního kohoutku bez složitých procedur a nákladů. Ukázalo se, že při vzájemném působení s vodou, má šungit léčebné vlastnosti. Přetváří vodu na biologicky aktivní. Voda s energoinformační matricí šungitu pomáhá pracovat všem biologickým strukturám organizmu, aniž by potlačovala zdravé buňky. Fulleren je nejvýkonnější a dlouho působící antioxidant a zároveň univerzální sorbent. Jeho schopnosti čistit vodu od škodlivých příměsí se skutečně nic nevyrovná. Dokáže současně dodávat organizmu prospěšné stopové prvky a makroprvky a pohlcovat škodlivé.

Příprava šungitové vody :

1. Pro přípravu šungitové vody si připravte kameninovou nebo skleněnou nádobu.

2. Ujistěte se, že nádoba neobsahuje žádné usazeniny a nasypte do ní obsah balení. Pak do nádoby vlijte trochu vody, 2x-3x s ní zatočte, abyste obsah zběžně oprali a vodu vylijte.

3. Nyní naplňte nádobu pitnou vodou – běžnou vodou z vodovodu nebo studny (balená voda není vhodná – je "mrtvá") v odpovídajícím množství.Voda je nyní zakalená – šungit je nerost a obsažený prach tvoří zákal. Ponechejte nádobu přes noc. Na druhý den z hladiny odstraňte poslední nejjemnější částečky (vyzkoušená metoda je odsát papírovým ubrouskem). Šungitová voda je připravena k pití.Při používání vždy udržujte minimální hladinu vody tak, aby zakrývala drť = nepoužijte vodu do poslední kapky.

4. Přibližně po třech měsících (záleží na kvalitě vaší pitné vody), šungitovou vodu použijte zcela a šungitovou drť přesypte do sítka. Na drti můžete pozorovat "slizký" potah. Pod proudem horké vody se sítkem s drtí různě třeste a pohybujte tak, abyste drť důkladně omyli. Pak horkou vodu zaměňte za studenou a proveďte totéž. Vyčištěnou drť vraťte do vyčištěné nádoby.

Dále postupujte podle bodu 3.

Tento proces můžete opakovat téměř neomezeně dlouho, záleží jen na tom, jak důkladně dokážete šungitovou drť očistit od usazenin. Někteří lidé používají tutéž sadu rok a více a voda jim stále chutná, jiní mění sadu jednou za půl roku.

Šungitovou vodu můžete používat nejen k pití – používejte ji na vaření, na čaj, kávu, výrobu ledu, omývání citlivých partijí (obličeje :), udělejte pokus s vašimi domácími mazlíčky (2 stejné misky, v jedné šungitová voda, v druhé pitná) – kterou budou preferovat, šungitovou vodou můžete vyléčit své květiny atd.

Tip na čištění: vyberte si slunečný den. Vodu vypotřebujte nebo uchovejte pro nejbližší den. Drť přímo z nádoby vysypejte na bílou podložku (osvědčilo se plátno – manipulace je pak pohodlná), zbytek vody včetně drtě přes plátno přelijete a plátno s drtí odnesete na slunce. Na přímém slunci nechte drť zcela vysušit a nabít. Pak plátno s drtí jednoduše seberete, drť překlopíte do sítka a očistíte jen studenou vodou na sítku výše popsaným způsobem.

Více o šungitu : Šungit má schopnost očišťovat vodu od téměř všech organických a neorganických znečištění včetně nafty a pesticidů, kovů, včetně těžkých kovů, chloru atd. Uhlík ve formě fullerenů je přirozeně mnohem aktivnější než jiné modifikace uhlíku. Proto šungit má velmi vysoké sorpční a katalytické schopnosti. Výzkumy prokázaly že na jeho povrchu se katalyticky rozkládá nebo se absorbuje většina jedovatých a nepříznivých látek obsažených ve vodě.

Unikátní jsou baktericidní vlastnosti šungitu. Je dokázaná jeho efektivita v bojí proti široké škále bakterií a vírů. Procento jejích vyhubení ve vodě činí 85-98% oproti jejích prvopočátečnímu stavu. Kromě toho se předpokládá že šungit je schopen měnit strukturu vody, zvyšovat její energetiku a také smazávat z její pamětí negativní informace o znečištěních, které byly v ni do očištění. Šungitová voda a jiné výrobky ze šungitu mají příznivé vlastnosti pro lidský organismus, léčí mnohá onemocnění – alergii, zápalová onemocnění, kožní nemoci atd. Též se nabízí široká škála uplatnění šungitu ve farmakologií a kosmetice. Šungit má obrovské schopnosti pohlcovat elektromagnetické záření (díky čemuž našel široké uplatnění v technice při výrobě speciálních ochranných panelů, Faradayových buněk atd.). Abyste docílili stavu, kdy se permanentně uvolňuje vaše nastřádaná podrážděnost, únava a stres, můžete jednoduše šungit rozmístit ve vašem pokoji. Okruh působení je minimálně 5 metrů. To znamená že váš pokoj pro vás přestane být rizikovou zónou. Odstraní se všechno nepříznivé působení polí, včetně polí vyvolávaných televizí, počítačem apod., zlepší se složení vzduchu, přestane vás dráždit prach.

159,00 Kč
nezahrnuje cenu dopravy