Moringa olejodárná - Moringa oleifera

25.01.2015 16:00

Moringa olejodárná - Moringa Oleifera

Právě čtete o patrně nejvšestrannější, nejprospěšnější a nejužitečnější rostlině na světě vůbec. Z hlediska své výživné hodnoty je doslova nejúžasnější rostlinou na celé Zemi, zázrakem přírody, který nám přináší od kořenů až po listy všestranný užitek.

Jedná se o jedlý strom, který nese botanický název Moringa oleifera – moringa olejodárná. Strom, který by mohl vyřešit nejnaléhavější problémy – výživu a zdraví lidstva, problémy klimatu a potřebu energie: Moringa oleifera.
Jak v následujícím textu zjistíte, tento zázračný strom zaznamenává řadu superlativů. Tento strom, sám tak obdivuhodný v boji o přežití i v nepříznivých podmínkách, je původním domovem v severozápadních kamenitých suchých oblastech na samém úpatí Himaláje.

Mistr světa coby dodavatel živin
Moringa oleifera je nazývána „zeleným diamantem“, protože její úžasné bohatství výživných látek stěží nachází na světě obdoby.
Naprostá většina všech publikací, které se doposud na trhu objevily, se věnuje bohatství živin této rostliny, látkám, jež jsou obsaženy v určitých částech, jejich účinkům na zdraví a možnostem lékařského využití.  Všechny zde nelze vypsat, proto vybíráme ty nejpodstatnější. Více čtěte zde.

Přehled výrobků a jejich ceny najdete zde .

Zpět