Zelená káva a pravda o hubnutí

24.10.2014 23:31

Hubnout pomocí pití kávy ?

Zdá se vám to zhola nemožné? Ačkoliv se to zdá být k nevíře, tak zelená káva skutečně existuje a ještě k tomu pomáhá k hubnutí mnohem více, než jiné osvědčené metody, o kterých se dočtete všemožně na internetu. Zelená káva je totiž přírodním prostředkem, za pomoci kterého můžete opravdu začít pracovat na snižování nadbytečných kil. Zelená káva se v poslední době stává velmi populárním nápojem. Pokud tedy jste milovníky kávy a chcete ochutnat její netradiční chuť a přitom ještě něco udělat i s nějakým tím kilem navíc, nezbývá než si vychutnat zelenou kávu.

Kyselina chlorogenová v kombinaci s kofeinem, který je v kávě přirozeně obsažen, pomáhá zpomalit vstřebávání glukózy do organismu. To má samozřejmě vliv na hladinu cukru v krvi. Je známo, že pokud je hladina cukru v těle nestabilní, mají lidé sklony k přejídání a často sáhnou právě po sladkostech, které cukr doplní nejrychleji. Nejčastěji to bývá v odpoledních a več erních hodinách, což je pro naši postavu nejhorší čas. A protože sladkosti způsobují opět kolísající hladinu cukru, jedná se o začarovaný kruh. Dejte si proto alespoň jeden šálek zelené kávy denně a tomuto nepříjemnému jevu předejdete.

Fenoly mají zase výborný vliv na cévní soustavu a srdce. Jsou to látky, které působí preventivně proti infarktu a dalším kardiovaskulárním chorobám.  Možná jste o fenolech slyšeli v souvislosti s červeným vínem, které je také obsahuje. Ovšem vliv alkoholu na náš organismus je stále předmětem diskuzí, a tak bude přeci jenom lepší přijímat tyto malé pomocníky v podobě šálku lahodné zelené kávy.

Fenoly a kyselina chlorogenová detoxikují tělo od látek, které náš organismus jen zatěžují a přispívají tak k nárůstu tukových zásob. S čistým organismem se lépe pracuje a hubnutí je pak mnohem snadnější. Zároveň se z nich v kombinaci s kofeinem stává účinný spalovač tuků, který je navíc pro zdraví naprosto neškodný.

 

Chuť zelené čerstvě mleté nebo zelené zrnkové kávy: 
Jemná, příjemně do sladka, něco mezi zeleným čajem a kávou

 

Příprava zelené kávy :

1. Kávu nejdříve nahrubo namelte nebo si u nás objednejte kávu již namletou

2. Na jednu porci nápoje použijte cca 7g kávy (2 kávové lžičky)

3. Zalijte vroucí vodou a asi 5-10 minut nechejte vyluhovat, pak sceďte.

4. Pijte nejlépe 3x denně pro požadovaný účinek

Upozornění:
Zelené kávové zrno je velmi tvrdé a k jeho pomletí je potřeba kvallitní mlýnek! Běžný kuchyňský mlýnek, nebo mlýnek v presovači, toto většinou nezvládne. Mletí kávy z těchto důvodů provádíme jen NAHRUBO

 

Množství kyseliny CGA:  * * * *

Ůčinná látka obsažená ve výluhu zelené kávy je Chlorogenová kyselina a pomáhá v těchto oblastech:

  • Pomáhá bojovat s nadváhou tím, že spaluje tuky a potlačuje chuť k jídlu
  • Zvyšuje soustředěnost a dodává průběžně energii
  • Spalování kalorií je obodné jako u fyzické aktivity
  • Zrychluje trávící procesy v těle a aktivuje metabolismus
  • Obsahuje velké množství antioxidantů

Detoxikační účinky zelené kávy jsou zaznamenatelné již po 15 minutách po konzumaci.

Zpět